Форум Союза Славянских Общин Славянской Родной Веры: Rytuały - Форум Союза Славянских Общин Славянской Родной Веры

Перейти к содержимому

Regulamin forum

Proszę, przeczytajcie uważnie poniższe, krótkie reguły. 

Prosimy pamiętać, że nie bierzemy odpowiedzialności za publikowane wypowiedzi.

Treści wpisywane na forum pojawiają się automatycznie i nie potrzebują zatwierdzenia ich pzrez moderatora/administratora, poza wybranymi i oznaczonymi kategoriami. Zarząd forum nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników - oni sami, jako ich autorzy, są za nie odpowiedzialni.

Na forum zabrania się:

- umieszczania treści niezgodnych z tematem lub działem w którym się je zamieszcza,
- obrażania innych użytkowników forum,
- szerzenie nienawiści rasowej, narodowej lub religijnej,
- umieszczania reklam lub autoreklamy,
- umieszczania treści seksistowskich.

Naruszenie reguł będzie surowo karane przez moderatorów lub administrację forum przez zablokowanie dostępu do forum.

Przyjmując niniejsze reguły zgadzacie się również na niezamieszczanie jakiegokolwiek materiału chronionego prawem autorskim jeśli nie jesteście jego właścicielami.
Страница 1 из 1
  • Вы не можете создать новую тему
  • Вы не можете ответить в тему

Rytuały Оценка: -----

#1 Пользователь офлайн   Racibor

  • Пользователь
  • PipPip
  • Группа: Пользователи
  • Сообщений: 12
  • Регистрация: 22 Ноябрь 09
  • ГородPoznań

Отправлено 16 Декабрь 2009 - 22:38

Jeśli nie jest to jakaś tajemnica "plemienna", to interesuje mnie przebieg rytuału podczas świąt organizowanych u was, w Rosji. Chodzi mi o ich znaczenie.

#2 Пользователь офлайн   Волк Бусый

  • Продвинутый пользователь
  • PipPipPip
  • Группа: Общинник
  • Сообщений: 7 490
  • Регистрация: 23 Сентябрь 09

Отправлено 21 Декабрь 2009 - 20:15

Budujemy język jest dość skomplikowane. Vi zadawania pytań, a my na nie odpowiedzieć. Formie pytań i dialogu jest najłatwiejsza do komunikowania się.

#3 Пользователь офлайн   Racibor

  • Пользователь
  • PipPip
  • Группа: Пользователи
  • Сообщений: 12
  • Регистрация: 22 Ноябрь 09
  • ГородPoznań

Отправлено 22 Декабрь 2009 - 23:53

1. Wyznanie Wiary - Jacy Słowiańscy Bogowie są dla was najważniejsi i jak ich rozumiecie?

2. Rytualne oczyszczenie - czy praktykujecie to w obrzędach i jak to wygląda?

3. Ofiara - znaczenie ofiary.

4. Wróżby - Jakie jest wasze zdanie na temat wróżb i czy stosujecie jakaś technikę wróżenia, np. wróżenie z ognia?

Może też być link do artykułów na waszych stronach.

#4 Пользователь офлайн   Волк Бусый

  • Продвинутый пользователь
  • PipPipPip
  • Группа: Общинник
  • Сообщений: 7 490
  • Регистрация: 23 Сентябрь 09

Отправлено 23 Декабрь 2009 - 01:33

1. Niepamiętnych czasów ludzie najbardziej czczony bóg Weles. Nazywa się Szkocji Boga, a nie przez przypadek, ponieważ jest to zwierzę było oznaką bogactwa i dobrobytu w rodzinie, bydło mogą przetrwać w ostre zimy. Ponadto Velez jest patronem wiedzy tajemnej i mądrość, to on jest strażnikiem lasu. Nie możemy zapominać, główny bóg jest Vsebog Rodz (Rod). Kwestia pierwszeństwa w panteonie bogów, nieco błędny, ponieważ tylko Bóg - Vsebog i inne - jego wygląd.

2. Musimy pilnować, co masz na myśli. Miejsce rytualne oczyszczenie dla ceremonii prowadzone kapłan z toporem lub topora, topora jako broni Perun, bóg piorunów i grzmotów, który boi się złych duchów. Jest to konieczne w celu obejścia świątyni z siekierą żelaza i rahmahivat im.

3. Ofiary lub wymagają niezbędne w celu podkreślenia naszej szczerości i samopozhertvovat dążeniem do osiągnięcia swoich celów i jego wiara w przodków. Słowianie nie przyniósł krwawe ofiary, w trakcie były jedzenie na stole, rzeczy osobiste, pieniądze, gotowane napojów miód, mleko - wszystko to żywił ludzi. Złożyć ofiarę bogom przez ogień - palić popyt na ogień święty ogień 'krade'.

4. W tej kwestii niech odpowiedź Vadim, znam czytelnia runy, woda i tak dalej. Od pożaru nie jest na ogół dziwić, ponieważ uważam, że ogień swego przyjaciela i Boga, który pomaga mi w obrzędzie.

#5 Пользователь офлайн   Racibor

  • Пользователь
  • PipPip
  • Группа: Пользователи
  • Сообщений: 12
  • Регистрация: 22 Ноябрь 09
  • ГородPoznań

Отправлено 25 Декабрь 2009 - 19:42

Просмотр сообщенияВолк Бусый (23 декабря 2009 - 01:33):

1. Niepamiętnych czasów ludzie najbardziej czczony bóg Weles. Nazywa się Szkocji Boga, a nie przez przypadek, ponieważ jest to zwierzę było oznaką bogactwa i dobrobytu w rodzinie, bydło mogą przetrwać w ostre zimy. Ponadto Velez jest patronem wiedzy tajemnej i mądrość, to on jest strażnikiem lasu. Nie możemy zapominać, główny bóg jest Vsebog Rodz (Rod). Kwestia pierwszeństwa w panteonie bogów, nieco błędny, ponieważ tylko Bóg - Vsebog i inne - jego wygląd.

Rozumiem, że głównym bogiem jest “Rod” (Świętowit ze Zbrucza), ale najbardziej czcicie Welesa? Czy Weles jest według was tożsamy z Tryglawem? U nas cześć rodzimowierców utożsamia go z Welesem, a druga cześć z Dadźbogiem.


Просмотр сообщенияВолк Бусый (23 декабря 2009 - 01:33):

2. Musimy pilnować, co masz na myśli. Miejsce rytualne oczyszczenie dla ceremonii prowadzone kapłan z toporem lub topora, topora jako broni Perun, bóg piorunów i grzmotów, który boi się złych duchów. Jest to konieczne w celu obejścia świątyni z siekierą żelaza i rahmahivat im.

Również, jestem zdania, że moc Peruna jest oczyszczająca, i do tego Boga należy się zwracać właśnie w tej sprawie. Interesuje mnie, też oczyszczenie ludzi, ze złych energii. Wiem, że w dawnych czasach taką funkcje spełniała kąpiel w rzece (zimna woda), i skakanie przez ogień.


Просмотр сообщенияВолк Бусый (23 декабря 2009 - 01:33):

3. Ofiary lub wymagają niezbędne w celu podkreślenia naszej szczerości i samopozhertvovat dążeniem do osiągnięcia swoich celów i jego wiara w przodków. Słowianie nie przyniósł krwawe ofiary, w trakcie były jedzenie na stole, rzeczy osobiste, pieniądze, gotowane napojów miód, mleko - wszystko to żywił ludzi. Złożyć ofiarę bogom przez ogień - palić popyt na ogień święty ogień 'krade'.

Myślę, podobnie, że ofiary ze strawy są przeznaczone głównie dla przodków, i mogą być im ofiarowane przez święty ogień lub po przez rytualną ucztę. Natomiast krwawe ofiary np. dla Peruna to najlepszym ołtarzem w tym przypadku będzie pole bitwy.

#6 Пользователь офлайн   Вадим Казаков

  • Продвинутый пользователь
  • Иконка
  • Группа: Жрец ССО СРВ
  • Сообщений: 43 557
  • Регистрация: 23 Сентябрь 09
  • ГородКалуга, Вятичи

Отправлено 09 Февраль 2010 - 21:31

Rozumiem, że głównym bogiem jest “Rod” (Świętowit ze Zbrucza), ale najbardziej czcicie Welesa? Czy Weles jest według was tożsamy z Tryglawem? U nas cześć rodzimowierców utożsamia go z Welesem, a druga cześć z .


Nie, nie czcimy Wélesa więcej niż inni. I nie Weles sam jak Triglav. Weles - Część Triglawa: Swaróg, Perun, Weles.
Weles nie Dadźbog!

Również, jestem zdania, że moc Peruna jest oczyszczająca, i do tego Boga należy się zwracać właśnie w tej sprawie. Interesuje mnie, też oczyszczenie ludzi, ze złych energii. Wiem, że w dawnych czasach taką funkcje spełniała kąpiel w rzece (zimna woda), i skakanie przez ogień.

Oczyszczanie prawo ma nie tylko Perun, ale także Ogień Svarozicz i woda.

Myślę, podobnie, że ofiary ze strawy są przeznaczone głównie dla przodków, i mogą być im ofiarowane przez święty ogień lub po przez rytualną ucztę. Natomiast krwawe ofiary np. dla Peruna to najlepszym ołtarzem w tym przypadku będzie pole bitwy.

Dokładnie! Tak jest!

#7 Гость_nyc_*

  • Группа: Гости

Отправлено 17 Ноябрь 2010 - 19:33

Просмотр сообщенияRacibor (22 декабря 2009 - 22:53):

4. Wróżby - Jakie jest wasze zdanie na temat wróżb i czy stosujecie jakaś technikę wróżenia, np. wróżenie z ognia?

Może też być link do artykułów na waszych stronach.


Wkrótce dwa święta Wróżb. Los i Kaleta. Wykorzystujemy i polskie wróżby. My - to konfesja G.Lozko. Oto ogłoszenie mojej gromady
http://mokosha.at.ua...a/2010-11-05-60

Jak świętujemy http://mokosha.at.ua...lita/16-2-0-0-2

Niektóre wróżby http://mokosha.at.ua...x/gadannja/0-23

Страница 1 из 1
  • Вы не можете создать новую тему
  • Вы не можете ответить в тему

1 человек читают эту тему
0 пользователей, 1 гостей, 0 скрытых пользователей